Ми знаємо, що смерть Христа на Голгофі поклала край святості суботнього дня

На запитання відповідає Ігор Корещук, священнослужитель, доктор теології, автор та ведучий програм на телеканалі «Надія».

Звідки беруться такі знання? Варто пам’ятати, що для Христа вид смерті та час страти не був таємницею, про це  Він тричі повторював Своїм учням: «Ви знаєте, що через два дні буде Пасха, і Людський Син буде виданий на розп’яття» (Матв. 26:2; див. ще Матв. 16:21; 17:22-23; 20:18).  Тому, якщо би Ісус мав на меті вносити якісь зміни у Закон, Він мав би про все важливе сказати напередодні  ув’язнення та страти. Та в жодного із чотирьох Євангелістів немає ані слова і навіть натяку на зміну святості суботнього спочинку.

Проте  навпаки, є опис, що робили перші християни, серед яких була  мати Ісусова  —  Марія, коли Ісус помер і Христове тіло було зняте з хреста. У Євангелії читаємо: «День той був Приготування, і наставала субота. А жінки, що прийшли були з Ним із Галілеї, ішли слідом, і вони бачили гроба, і як покладене тіло Його. Повернувшись, вони наготували пахощів і мира, а в суботу, за заповіддю, спочивали» (Лук. 23:54-56). Заповідь про суботу Голгофою не була скасована, бо апостоли її святять і після смерті Ісуса.

З людської точки зору  похорон — це поважна причина і не є звичайною справою. І якщо він стається напередодні суботи, то  екстрені приготування в суботу, не заборонені  Господом. Але  благоговійне ставлення  Ісусової матері Марії та інших жінок до святості суботнього дня –  мають бути прикладом для наслідування для всіх, хто називає себе ім’ям «християнина». Смерть Христа нічого не змінила: Христос у суботу спочиває у гробі, а Його вірні послідовники продовжують святити суботу у своїх помешканнях.

Щодо Божого Закону і Голгофи див. питання тут