Хіба сьогодні у ХХІ столітті християнин має святити суботу, яка асоціюється з юдеями?

На запитання відповідає Ігор Корещук, священнослужитель, доктор теології, автор та ведучий програм на телеканалі «Надія».

Що ж робити мені, якщо я сьогодні хочу бути вірним Богові та Христові і належати до Божого народу? Апостол відповідає: «Отож, для Божого народу ще залишається суботство» (Євр. 4:9).  Слово «суботство» перекладене з давньогрецького саббатісмо́с, що означає святкування, дотримання суботи. В українському перекладі д-ра Рафаїла Турконяка написано: «Отже для Божих людей залишається дотримання суботи» (Євр. 4:9). У цьому новозавітньому посланні, що написане щонайменше за 30 років після воскресіння Христа, стверджується, що субота залишається святою та необхідною для дотримання у середовищі тих, хто бажає називатися та бути Божим народом.

Настане славний час, коли Христос повернеться і забере Своїх дітей у небесні оселі. Там ніхто не буде лічити років, бо попереду буде  ціла вічність! Але спасенні будуть лічити дні. Навіщо? На це запитання відповідає Біблія: «Бо так, як нове небо й нова земля, що я створю, стоятимуть переді мною, — слово Господнє, — отак буде стояти ваше потомство і ваше ім’я. І що нового місяця і щосуботи приходитиме всяке тіло, щоб переді мною поклонитися, — слово Господнє» (Iс. 66:22-23). Кожної суботи всі спасенні приходитимуть на поклоніння Богові.

Отже, всі святі  вшановували суботу до Першого приходу Христа, як святий день поклоніння. Христос та  апостоли також це робили і впродовж нескінченної вічності Божий народ щосуботи приходитиме на поклоніння Господу.

Тому всім нам варто замислитися над питанням: а чи зможе у вічності святити суботу той, хто свідомо зневажає суботу сьогодні? Апостол Яків прямо заявляє: «Бо хто всього Закона виконує, а згрішить в одному, той винним у всьому стає. Бо Той, Хто сказав: Не чини перелюбства, також наказав: Не вбивай. Отак говоріть і отак чиніть, як такі, що будете суджені законом свободи» (Як. 2:10-12).

Той Самий Бог, Який проголосив та написав власною рукою про гріховність блуду, ідолопоклонства, крадіжки та вбивства,  вигравірував на камені заповідь і про святість суботи. У Святому Письмі 145 разів говориться про суботу, як про день шанований, святий, благословенний, освячений Господом.

Найбільш численні світові релігії – це християнство, що налічує понад 2 мільярди послідовників, і мусульманство – більше 1 мільярда осіб. Перші в переважній більшості своїй вшановують неділю, інші  – п’ятницю. Та парадокс у тому, що їхні Священні книги — Біблія та Коран твердять лише про один святий день –  суботу! Якби християни дослідили Біблію, а мусульмани зазирнули в Коран, то половина населення Землі святила би лише один день — суботній.